×

Katar można wyleczyć!

Katar można wyleczyć!

Zatkany nos spędza sen z powiek wielu osobom, które borykają się z przeziębieniem bądź alergią. Nic dziwnego, że większość z nas decyduje się na wypróbowanie konkretnych, sprawdzonych sposobów, dzięki którym uda nam się pokonać tę przykrą przypadłość w dość szybkim czasie. Do wyboru mamy zarówno domowe sposoby, jak i leczenie farmakologiczne. Każde rozwiązanie może być skuteczne, jednakże wszystko jest uzależnione od specyfiki naszego kataru. W przypadku bardziej intensywnej wydzieliny powinniśmy zdecydować się na bardziej radykalne środki, ponieważ łagodniejsze metody mogą być po prostu niewystarczające.

Jedną z bardziej skutecznych metod leczenia kataru są inhalacje, które znakomicie udrożniają drogi oddechowe. Nic dziwnego, że cieszą się one sporym zainteresowaniem wśród Polaków, którzy chcą jak najszybciej pokonać uciążliwą przypadłość. Obecnie możemy zdecydować się na zakup specjalnych proszków, które po rozpuszczeniu w gorącej wodzie emitują silny aromat. Ich wdychanie momentalnie udrożni nasze drogi oddechowe, zapewniając wyraźną ulgę. Oczywiście bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób przygotować się do swojej instalacji. W tym celu należy zadbać o szczelność, przykrywając głowę bawełnianą ściereczką lub ręcznikiem. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że cały aromat bezpośrednio dostaje się do naszych nozdrzy, zapewniając satysfakcjonująca skuteczność. Wiele osób podkreśla, że już po pierwszych wdechach można dostrzec wyraźną różnicę, a oddychanie staje się o wiele prostsze. Bardzo skuteczne są inhalacje na bazie wyciągu z eukaliptusów bądź z mięty. W wyborze odpowiedniego naparu warto kierować się indywidualnymi preferencjami.

W przypadku kataru o przyczynach alergicznych konieczne jest zastosowanie nieco silniejszych medykamentów. W aptekach znajdziemy wiele rodzajów tabletek, które zażywa się doustnie. Zostały one stworzone z myślą o potrzebach osób, które walczą z katarem alergicznym. Oczywiście w tym przypadku znamienne jest, aby postarać się wyeliminować źródło alergii. Koniecznie należy także pamiętać o wizycie u specjalisty, który być może zadecyduje o przepisaniu silniejszych środków. Jeśli katar męczy nas już od paru dni, na pewno jednocześnie borykamy się z przesuszoną skórą w okolicy nosa. W takim wypadku powinniśmy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie, stosując tłuste lub półtłuste kremy. Można także sięgnąć po aromatyczne maści, które dodatkowo pomogą nam w udrożnieniu nosa. W aptekach na pewno uda nam się znaleźć wiele tego typu propozycji, które głównie będą posiadały aromat eukaliptusowy bądź miętowy.

Jak widać, wyleczenie kataru jest jak najbardziej możliwe, o ile tylko zdecydujemy się na zastosowanie skutecznych środków farmakologicznych. Jeśli nie wiemy, jaki produkt będzie odpowiedni w naszej sytuacji, zawsze możemy skorzystać z porady farmaceuty. Profesjonalista na pewno szybko wskaże nam te specyfiki, które będą najskuteczniejsze w przypadku konkretnego rodzaju naszego kataru. Oczywiście w niektórych przypadkach konieczna będzie wizyta u specjalisty.