×

Czy można przyspieszyć miesiączkę?

Czy można przyspieszyć miesiączkę?

Każda kobieta w miarę regularnych odstępach czasowych przechodzi przez miesiączkę, która najczęściej trwa mniej więcej siedem dni. Zazwyczaj pojawia się ona na trzydziesty dzień cyklu, chociaż jest to kwestia indywidualna. Niektóre kobiety skarżą się na wyjątkowo krótkie cykle, inne z kolei narzekają na zbyt długie. W przypadku jakiejkolwiek nieregularności koniecznie trzeba udać się do ginekologa, który być może uzna, że niezbędne będzie przeprowadzenie konkretnego leczenia. W życiu każdej pani co jakiś czas pojawiają się takie sytuacje, w których szybsza miesiączka byłaby jak najbardziej pożądana. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, gdy mamy zaplanowany wyjazd lub ważną rodzinną uroczystość, podczas której chcemy czuć się komfortowo. Przyspieszenie miesiączki automatyczne sprawi, że szybciej się ona skończy, umożliwiając nam wyjazd bez tego typu ograniczeń.

Przyspieszyć miesiączkę można między innymi poprzez intensywny wysiłek fizyczny. Jeśli zatem zdecydujemy się na ciężki trening, zwiększymy swoje szanse na szybsze pojawienie się okresu. Parę ćwiczeń to stanowczo za mało, aby osiągnąć zamierzony efekt. Należy postawić na taki wysiłek fizyczny, który rzeczywiście byłby dla nas męczący. Wiele kobiet podkreśla, że właśnie ten sposób jest w ich przypadku najskuteczniejszy i bardzo często go stosują, gdy tylko zamierzają wpłynąć na termin swojej miesiączki. Poza intensywnym wysiłkiem fizycznym możemy skorzystać także z innych rozwiązań.

Nie od dziś wiadomo, że alkohol może przyspieszyć miesiączkę. Nawet małe ilości tego typu płynów mogą być tutaj skuteczne. Najlepiej popijać w takim przypadku czerwone wino, które znakomicie rozgrzewa nasz organizm. Właśnie to poczucie ciepła może być zbawienne na płaszczyźnie efektu, który chcemy osiągnąć. Wiele pań od lat korzysta z takiego sposobu przyspieszenia miesiączki, szczególnie jeśli czeka je ważne przyjęcie, na którym nie chcą czuć się niekomfortowo z powodu kobiecych problemów. Rozgrzewające wino naprawdę może zdziałać cuda, o ile tylko wypijemy je w odpowiednim momencie naszego cyklu.

Na przyspieszenie miesiączki znakomicie wpływają gorące kąpiele. Unoszące się ciepło bardzo dobrze pobudza nasz organizm, sprawiając, że miesiączka pojawia się z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest to bardzo skuteczny sposób, gdy zależy nam na parodniowym przyspieszeniu. Oprócz kąpieli całego ciała, możemy także moczyć nogi w gorącej wodzie. Nie musimy również stawiać na kąpiel w wannie, ponieważ bardzo skuteczny okaże się także gorący prysznic. Kluczem do sukcesu jest zapewnienie wodzie odpowiedniej temperatury.

Jak widać, każda kobieta może skorzystać z wielu sposobów na przyspieszenie miesiączki. Oczywiście nie zawsze są one gwarantem sukcesu, ale niekiedy z ich pomocą można szybko osiągnąć zamierzony efekt. Najlepiej zdecydować się na połączenie paru sposobów, szczególnie jeśli naprawdę bardzo zależy nam na przyspieszeniu. Z pewnością lepiej postawić na opisywane, naturalne metody, niż korzystać ze wsparcia farmakologicznego, które mogłoby mieć za duży wpływ na nasz organizm.