×

Jak poradzić sobie z pękającymi naczynkami?

Jak poradzić sobie z pękającymi naczynkami?

Pękające naczynka krwionośne to problem, z którym borykają się przede wszystkim kobiety. Jest on szczególnie istotny, gdy występuje na twarzy. Bardzo wielu Polaków posiada tak zwaną cerę naczynkową, która charakteryzuje się specyficznymi zaczerwienieniami. Niestety, zlikwidowanie tych nieestetycznych zmian nie jest prostą sprawą, toteż większość z nas przede wszystkim próbuje je zatuszować.

Jeśli nie chcemy mieć problemów z popękanymi naczynkami na twarzy, a mamy skłonności do tej przypadłości, koniecznie powinniśmy pamiętać o przeciwdziałaniu. Jak się okazuje, na taką cerę bardzo negatywny wpływ ma wysoka temperatura. Dotyczy to nie tylko przebywania na słońcu czy przegrzewania organizmu, ale także spożywanych przez nas posiłków. Jeżeli uwielbiamy pić gorące napoje, musimy liczyć się z dermatologicznymi przypadłościami. Gorąca kawa czy herbata pobudza naczynka krwionośne, które stają się bardziej widoczne na naszej twarzy. Z pewnością niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że pikantne potrawy również mają negatywny wpływ na cerę naczynkową. Należy zatem unikać pieprznych potraw, pikantnych sosów i tym podobnych produktów spożywczych, jeśli oczywiście zależy nam na gładkiej i zdrowej cerze. Warto także od czasu do czasu okładać twarz zimnymi okładami, które znakomicie obkurczają naczynka krwionośne. W efekcie, oczywiście w przypadku długotrwałego stosowania takiej terapii, nasza cera odzyskuje równy koloryt.

W dobie dzisiejszych czasów mamy do dyspozycji wiele środków kosmetycznych, które pomogą nam zamaskować naczynka. Należy tutaj wspomnieć przede wszystkim o specjalnych korektorach maskujących, które posiadają specyficzny, zielony kolor. Dzięki temu znakomicie pokrywają zaczerwienione policzki, a skóra wydaje się gładka i jednolita. Warto także wspomnieć o kremach przeznaczonych do cery naczynkowej. Są one dostępne zarówno w sklepach drogeryjnych, jak i w aptekach. Ich ceny są zróżnicowane, jednak trzeba zaznaczyć, że na ogół te najdroższe propozycje są zarazem najbardziej skuteczne.

Jeśli zależy nam na szybkim pozbyciu się popękanych naczynek, powinniśmy zdecydować się na profesjonalny zabieg dermatologiczny. Dzięki niemu możemy usunąć naczynka z danego obszaru naszej twarzy bądź ciała. Jest to jednak zabieg dość kosztowny, toteż wciąż niewielu Polaków się na niego decyduje. Na czym dokładnie on polega? Jak się okazuje, główną rolę odgrywa tutaj laser i to właśnie ta metoda jest obecnie najpopularniejsza. Cieszy się ona zainteresowaniem w wielu renomowanych gabinetach dermatologicznych.

Problem popękanych naczynek można szybko rozwiązać, jeśli postawimy na wykonanie profesjonalnego zabiegu dermatologicznego. Musimy jednak pamiętać o tym, aby przede wszystkim przeciwdziałać ich powstaniu. Jeśli natomiast nasza cera ma szczególne skłonności do pękających naczynek, koniecznie powinniśmy zdecydować się na kosmetyki przeznaczone właśnie do tak zwanej cery naczynkowej. Wśród nich warto wskazać nie tylko na kremy czy maści, ale także na kosmetyki kryjące, czyli korektory.