×

Rehabilitacja domowa – czym jest kto może skorzystać?

Rehabilitacja domowa – czym jest kto może skorzystać?

Pierwsza wizyta fizjoterapeuty zawsze owocuje stworzeniem indywidualnego toku rehabilitacji, w zależności od rodzaju schorzenia/urazu. Zazwyczaj domowe warunki nie oznaczają gorszej jakości działań, niż w specjalistycznym ośrodku, ponieważ rehabilitant najczęściej posiada odpowiednie przyrządy. Oczywiście, w niektórych przypadkach konieczny jest inny, domowy sprzęt rehabilitacyjny.

Chory może liczyć na rehabilitację w zakresie kinezyterapii (leczenia ruchem), masażu, jonoferezy (wykorzystania bodźców elektrycznych), hydroterapii, krioterapii (zabiegów z użyciem zimna). Oczywiście, w grę wchodzą także inne metody, ponieważ wszystko zależy od przypadku pacjenta.

Rehabilitacja w domowych warunkach – przepisy

Najczęściej jest to lekarz POZ (podstawowej opieki zdrowotnej), jednak o skierowanie można się ubiegać także u specjalistów rehabilitacji ogólnej, narządu ruchu, neurologa, neurochirurga, ortopedy i traumatologa, a także lekarzy z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej i medycyny fizykalnej. Przedłużony czas rehabilitacji domowej, czyli wynoszący więcej, niż 80 dni zabiegowych, może być przepisany przez specjalistę zlecającego zabiegi.

Rehabilitacja domowa – zalety

Domowy sprzęt do rehabilitacji jest potrzebny osobom, które na przykład ćwiczą między wizytami rehabilitanta. Z tego powodu poleca się korzystanie wyłącznie z wysokiej jakości produktów, które pochodzą z pewnego źródła. W przeciwnym wypadku trening może być mniej skuteczny, a w skrajnych przypadkach nawet pogłębić dolegliwość. Przez to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Sprawdź sklep naszego partnera Delf-sklep