×

Sposoby na zwiększenie potencji – sprawdź najlepsze domowe sposoby!

Sposoby na zwiększenie potencji – sprawdź najlepsze domowe sposoby!

Problemy z potencją spotykają wielu mężczyzn na całym świecie i, niezależnie od przyczyny, w większości przypadków powodują spory dyskomfort. Okazuje się jednak, że z tym zjawiskiem można walczyć na wiele sposobów, które jednocześnie nie będą szkodliwe dla organizmu. Jak poprawić potencję w naturalny sposób?

Brak potencji u mężczyzny – przyczyny

Szacuje się, że nawet 15% mężczyzn boryka się z problemami z potencją. Niskie libido stanowi poważny kłopot w kontekście satysfakcji z życia seksualnego. Brak erekcji jest powodowany przez wiele czynników i trudno jest znaleźć jedną przyczynę tego zjawiska.

Bardzo często przyczyną dysfunkcji seksualnych jest chroniczny, a więc przewlekły stres. W dzisiejszych czasach na ów stres narażona jest większość społeczeństwa. Ciągłe załatwianie setek spraw, wyścig z czasem, wspinanie się po drabinie kariery itd. są bardzo wyczerpujące. Z szybkim trybem życia wiąże się nie tylko zmęczenie fizyczne, ale też psychiczne. Nie można się zbytnio dziwić, że po ciężkim dniu mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć pełnej erekcji., a zamiast o seksie, myśli o odpoczynku. Z tego względu dobrze jest zadbać o zdrowy sen, relaks i nauczyć się dobrze reagować na sytuacje stresowe. Może to pomóc przywrócić libido!

Zabójcą potencji jest także niezdrowa dieta. Korzystanie z usług restauracji typu fast-food skutecznie obniża libido i zatruwa cały organizm. Podwyższony cholesterol zapobiega dobremu przepływowi krwi przez ciała jamiste penisa. Negatywnie na potencję wpływają także używki, takie jak papierosy, alkohol czy narkotyki. W niektórych przypadkach problem mogą powodować leki, na przykład te stosowane w leczeniu depresji i innych schorzeń psychicznych.

Co jest dobre na potencję? Domowe sposoby

Naturalne metody na potencję mogą okazać się niesamowicie skuteczne. Konieczne jest przede wszystkim zrezygnowanie z niezdrowego trybu życia. Wielu specjalistów potwierdza, że skuteczną bronią w walce o potencję jest aktywność fizyczna. W dzisiejszych czasach większość osób prowadzi siedzący tryb życia, dlatego ruch jest szczególnie zalecany. Dzięki niemu cały organizm pracuje lepiej, a do tego zwiększa się ogólna efektywność. Aktywność pozwala także wyładować emocje i uczy lepiej radzić sobie we wspomnianych wcześniej sytuacjach stresowych. Dochodzi do tego oczywiście poprawa erekcji. Ćwiczenia powinny być regularne, najlepiej kilka razy w tygodniu.

Jak poprawić potencję naturalnie? Trzeba do sportu dodać odpowiednie odżywianie. Uznaje się, że dobrymi afrodyzjakami są owoce morza oraz ryby, pełne nienasyconych kwasów tłuszczowych. Podobnie działają orzechy, nasiona konopne i siemię lniane. Dobrze wzbogacić swoją dietę także o grzyby, czosnek i nasiona roślin strączkowych, ponieważ są bogate w selen usuwający toksyny z organizmu.

Niestety, wymienione tutaj naturalne metody na potencję nie dają natychmiastowych efektów, a w niektórych przypadkach skuteczność takich działań jest zbyt niska. Z tego powodu warto posiłkować się suplementami diety w postaci kremów i maści.

Jak zwiększyć potencję u mężczyzny suplementami?

Erekta+

Jest to bardzo skuteczny preparat na potencję. Posiada hipoalergiczną recepturę, dlatego nie wywołuje niepożądanych reakcji. Skład został oparty na ekstraktach z zimozielonych roślin. Do tego jest pozbawiony parabenów i modyfikowanych genetycznie specyfików. Krem działa stymulująco na naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi. Dzięki temu ciała jamiste penisa łatwiej się wypełniają.

Penisex

Krem Penisex posiada podobne działanie do poprzedniego produktu – celem jego stosowania jest lepsze ukrwienie członka. Jednocześnie producent zapewnia, że preparat może też zwiększyć przyjemność odczuwaną podczas seksu.

Shiatsu od Hot

Ten wyjątkowy krem pielęgnujący może sprawić, że erekcja będzie trwała znacznie dłużej. Intensyfikuje odczuwanie bodźców i poprawia krążenie. W opakowaniu znajduje się 50 ml preparatu. W przypadku stosowania tego specyfiku z prezerwatywą należy odczekać ok. 5 min od aplikacji do jej założenia.