×

Walka z hemoroidami

Walka z hemoroidami

Każdy człowiek, który choć raz miał do czynienia z hemoroidami, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to uciążliwa dolegliwość. Niektórzy ludzie mają większą skłonność do tego typu schorzeń i w związku z tym dość często uskarżają się na swędzenie okolic odbytu bądź występowanie czerwonych krwinek. Oczywiście nie można nie wspomnieć również o bólu, który prawie zawsze towarzyszy wspomnianej dolegliwości – choć nie jest to regułą. Nic dziwnego, że w przypadku hemoroidów ludzie niemal od razu sięgają po konkretne leki, aby jak najszybciej pozbyć się niepożądanych symptomów. Jeśli jednak nie sięgniemy po skuteczne środki, może być to przysłowiowa walka z wiatrakami.

Najlepiej po prostu udać się do specjalisty, tym bardziej, jeśli do tej pory nie mieliśmy do czynienia z medykamentami stosowanymi w przypadku omawianych dolegliwości. W aptece można dostać najróżniejsze leki, które będą zróżnicowane chociażby pod kątem ceny. Dużą popularnością cieszą się czopki. Nie każdy jednak lubi ten typ leków, dlatego niektórzy pacjenci proszą lekarza o znalezienie zamiennika. Czasami jednak to właśnie czopki okazują się być najskuteczniejsze, ponieważ maści czy kremy nie są w stanie pokonać choroby o znacznym stopniu zaawansowania. Warto podkreślić, że im szybciej zaczniemy walczyć z hemoroidami, tym większą mamy szansę na ich całkowite wyleczenie – a przecież właśnie o to chodzi pacjentom, którzy od lat zmagają się z chorobami odbytu.

Należy zastanowić się, co tak naprawdę może być główną przyczyną powstawania hemoroidów. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o siedzącym trybie życie. Bardzo często ludzie, którzy na co dzień są zmuszeni przez parę godzin siedzieć w jednej pozycji, skarżą się na charakterystyczne bóle w okolicach odbytu. Nierzadko występują one razem z krwawieniem, co bywa jeszcze bardziej uciążliwe. Na problemy z hemoroidami skarżą się między innymi kierowcy autobusów oraz osoby pracujące w biurze. W takim wypadku koniecznie należy zadbać o aktywność fizyczną, aby nie ograniczać się jedynie do siedzącego trybu życia. Niestety, w dobie naszych czasów wiele osób o tym zapomina. Powstawaniu hemoroidów sprzyjają także częste dojazdy do pracy za pomocą samochodu. Tymczasem lekarze są zdania, że znacznie lepiej zastąpić auto dłuższym spacerem lub jazdą autobusem z przesiadkami. Niektórzy mają skłonności do tej przypadłości i tym samym niemalże regularnie skarżą się na nawracające bóle, pieczenie i krwawienie, pomimo aktywnego trybu życia.

Wśród leków na hemoroidy warto wyróżnić kremy i maści. Często są one dostępne bez recepty, jednakże nie zawsze są w stu procentach skuteczne. Na pewno jednak w pewien sposób załagodzą objawy hemoroidów, co dla każdego potencjalnego użytkownika jest priorytetem. Są one bezpieczne dla organizmu, jednakże należy je stosować zgodnie z zamieszczoną ulotką. Niestety, nie są one zbyt silne, toteż na ogół nie sprawdzają się w przypadku wyjątkowo intensywnego przebiegu omawianej dolegliwości.

Jeśli ktoś jest zainteresowany przykładowymi lekami na hemoroidy, powinien poszukać konkretnych medykamentów w internetowych aptekach, które udostępniają ich dokładne opisy.